Zrúcanina hradu Uhrovec

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 03 06 oa11.44.05.jpg

Slovensko nepatrí rozlohovo k tým najväčším krajinám, no napriek tomu ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi tie najkrajšie a najvýznamnejšie architektonické pamiatky u nás patrí aj krásna zrúcanina hradu Uhrovec. Už ste tento hrad niekedy navštívili?

Uhrovec

Ide o obec v okrese Bánovce nad Bebravou, ktorá je okrem viacerých pamiatok, ktoré sa v nej nachádzajú známa aj ako rodisko Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka. Vedeli ste o tom?

Hrad Uhrovec

Hrad Uhrovec, alebo aj Uhrovecký hrad je zrúcanina hradu, ktorá sa nachádza v južnej časti Strážovských vrchov, neďaleko obce Uhrovec.

Hrad bol postavený približne v polovici 13. storočia. V minulosti na hrade žilo viacero významných panovníkov ako Žigmund Luxemburský či Matúš Čák Trenčiansky. Hrad začať chátrať v období, keď sa rod Zayovcov presťahoval do kaštieľa v Uhrovci.

Súčasný stav

Napriek tomu, že v súčasnosti je z hradu už len zrúcanina, tak niektoré jeho časti sú ešte zachované, a tak si viete zhruba predstaviť ako vyzeral hrad kedysi. Hrad je tiež situovaný vo veľmi peknom a príjemnom prírodnom prostredí. Už ste tam niekedy boli?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom