Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zrúcanina hradu Uhrovec

Sni mka obrazovky 2018 03 06 oa11.44.05.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko nepatrí rozlohovo k tým najväčším krajinám, no napriek tomu ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi tie najkrajšie a najvýznamnejšie architektonické pamiatky u nás patrí aj krásna zrúcanina hradu Uhrovec. Už ste tento hrad niekedy navštívili?

Uhrovec

Ide o obec v okrese Bánovce nad Bebravou, ktorá je okrem viacerých pamiatok, ktoré sa v nej nachádzajú známa aj ako rodisko Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka. Vedeli ste o tom?

Hrad Uhrovec

Hrad Uhrovec, alebo aj Uhrovecký hrad je zrúcanina hradu, ktorá sa nachádza v južnej časti Strážovských vrchov, neďaleko obce Uhrovec.

Hrad bol postavený približne v polovici 13. storočia. V minulosti na hrade žilo viacero významných panovníkov ako Žigmund Luxemburský či Matúš Čák Trenčiansky. Hrad začať chátrať v období, keď sa rod Zayovcov presťahoval do kaštieľa v Uhrovci.

Súčasný stav

Napriek tomu, že v súčasnosti je z hradu už len zrúcanina, tak niektoré jeho časti sú ešte zachované, a tak si viete zhruba predstaviť ako vyzeral hrad kedysi. Hrad je tiež situovaný vo veľmi peknom a príjemnom prírodnom prostredí. Už ste tam niekedy boli?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 7. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: