Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viete prečo sa volá Šášovský hrad práve takto?

Sni mka obrazovky 2018 03 23 oa18.12.13.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko nepatrí rozlohovo k tým najväčším krajinám, no napriek tomu ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi zaujímavé architektonické pamiatky u nás patria aj viaceré zrúcaniny hradov. O Šášovskom hrade ste už počuli?

Kde sa hrad nachádza?

Šášovský hrad sa nachádza nad tokom rieky Hron, nad jednou z mestských častí Žiaru nad Hronom, nad Šášovským Podhradím. V minulosti šlo o samostatnú obec, neskôr bola pričlenená práve k tomuto mestu. Zrúcaniny hradu sú vidieť už z diaľky.

Vznik hradu

Hrad bol postavený v priebehu 13. storočia, tak ako v prípade iných hradov postavených v tomto období, tak aj v prípade tohto hradu bola jednou z jeho hlavných funkcií tá strážna.

Prečo takýto názov?

Názov vraj pochádza z povesti o tom ako šašo zachránil na poľovačke život zvolenského hradného pána a ten mu nad miestom záchrany daroval hrad. Už ste o tejto povesti počuli? Avšak názov mohol byť odvodený aj od rodu Šášov, ktorý tam žil a panoval.

Okolie hradu

Okolie tohto hradu je bohaté na viaceré zaujímavé pamiatky. A tak si tam môžete okrem tohto hradu pozrieť aj ďalšie. Okrem íného aj Hrad Revište či Pustý hrad.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 25. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: