Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kalvária v Banskej Štiavnici patrí k tým najkrajším miestam na Slovensku

Sni mka obrazovky 2018 03 16 oa15.14.38.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľmi veľa krásnych a jedinečných miest. Či už ide o rôzne pamiatky, alebo o krásy našej prírody. Medzi takéto miesta sa podľa veľa ľudí radí aj Kalvária v Banskej Štiavnici. Už ste na tomto mieste niekedy boli?

Banská Štiavnica

Mesto Banská Štiavnica je pre veľa ľudí tým najkrajším a najčarovnejším mestom na Slovensku. Napriek tomu, že nejde práve o veľké mesto, tak sa tam človek cíti naozaj dobre. Mesto ponúka viacero krásnych a jedinečných pamiatok ako viaceré kostoly či dokonca až dva zámky.

Pekný miestom je aj Námestie sv. Trojice, ktoré dostane každého turistu.

Kalvária v Banskej Štiavnici

Ide o súbor celkovo 22 samostatných sakrálnych stavieb, z toho sedemnástich kaplniek, predstavujúcich výjavy z ukrižovania Ježiša a siedmich bolestí Panny Márie, troch kostolov, zastavenia „Ecce homo“ a božieho hrobu. Kalvária sa nachádza na vrchu Scharffenberg (Ostrý vrch).

Komplex bol vybudovaný približne v polovici 18. storočia, v barokovom štýle. V súčasnosti prechádzajú viaceré časti tejto kalvárie rekonštrukciou. A tak postupne nadobúda kalvária opäť novú tvár. Už ste na tomto jedinečnom mieste niekedy boli?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 17. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: