Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Hovorí vám niečo miesto s názvom Habakuky?

Sni mka obrazovky 2018 04 16 oa16.00.49.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza aj veľa zaujímavých a jedinečných miest. Medzi takéto miesta patrí aj Habakuky. Ide totiž o Dobšinského rozprávkový svet, je to prvá a jedinečná rozprávková dedinka. Už ste na tomto čarovnom mieste niekedy boli?

Kde sa táto dedinka nachádza?

Neďaleko Banskej Bystrice, na Donovaloch, sa rozprestiera aj táto rozprávková dedinka s názvom Habakuky. Stretnúť tam môžete nebojácneho Nebojsu, Zlatú priadku, Veterníka, ale aj veľa ďalších rozprávkových hrdinov zo slovenských ľudových rozprávok, ktoré zozbieral Pavol Dobšinský.

Čo všetko sa tam nachádza?

Rozprávkovú dedinku Habakuky tvorí dohromady až 15 domčekov s netradičnými menami a architektúrou. A tak tam môžete vidieť aj Škrupinkový zámok s jazierkom či krásny amfiteáter s javiskom. Dokonca sa tam môžete najesť, a jedlo dostanete v originálnych rozprávkových nádobách.

Tiež sa tam nachádza viacero zaujímavých expozícií a ukážkok tradičných i netradičných remesiel.

Ako sa tam dá platiť?

Ďalšou zaujímavosťou tohto rozprávkového miesta je aj to, že sa tam dá platiť len rozprávkovou menou, zlatými a striebornými Habakukmi, ktoré si môžete odniesť ako originálny suvenír.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor hoppeyrDátum 21. apríla 2018
reklama:
reklama:
reklama: