Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Hrad Červený Kameň je naozaj kúzelný

Img_4093.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku môžeme nájsť veľké množstvo historických pamiatok, ktoré patria k tomu najväčšiemu bohatstvu našej krajiny. Aj napriek tomu, že sčasti sú niektoré hrady v súčasnosti len zrúcaninami, tak veľké množstvo hradov je ešte aj dnes zachovalých a robia nášmu Slovensku dobré meno. Medzi takéto hrady určite patrí aj Hrad Červený Kameň. Už ste na tomto hrade niekedy boli?

Vznik hradu

Súčasný hrad Červený Kameň je postavený na nádvorí hradu, ktorý tam stál už v polovici 13. storočia. Tento hrad však zanikol v prvej polovici 16. storočia, pretože jeho vtedajší majitelia, podnikatelia Fuggerovci, vybudovali v druhej polovici 16. storočia novú pevnosť s ústredným štvorcovým dvorom a štyrmi nárožnými baštami a rozsiahlymi skladovacími pivničnými priestormi.

Pálfiovci na hrade

Túto pevnosť dobudoval až jej nový majiteľ Mikuláš Pálfi dostavbou ďalších dvoch poschodových obytných krídel a jedného prízemného krídla na severozápade. Ukončením dostavby sa táto pevnosť stala zároveň honosným renesančným zámkom, ktorého obytné priestory zariadili drahým nábytkom.

Požiare na hrade

Napriek tomu, že hrad bol v nasledujúcich storočiach niekoľkokrát poškodený požiarom, tak panovníci z rodu Pálfiovcov, ktorí boli jeho vlastníkmi až do druhej svetovej vojny, ho vždy opravili. Vďaka nim sa nám dodnes zachoval vo svojej historickej podobe.

Súčasné využitie hradu

Hrad Červený Kameň je v súčasnosti múzeom nábytku. Patrí pod správu Slovenského národného múzea – Múzea Červený Kameň. Toto múzeum sa špecializuje na vývoj bytovej kultúry šľachty a meštianstva na Slovensku. Otvorený je počas celého roka a tak si môžete ísť pozrieť ako to vyzeralo v minulosti na našom území, hlavne v spojitosti s vývojom nábytku.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 27. decembra 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: