Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Hrad Modrý Kameň ukrýva zaujímavé múzeum

Sni mka obrazovky 2018 03 20 oa14.53.55.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je možné nájsť viacero hradov či zámkov, ktoré boli v minulosti domovom nejedného významného panovníka. Dnes sú už veľa z nich len zrúcaninami, no ani to im neuberá na ich čare. Niektoré z nich sú však aspoň sčasti zrekonštruované, tak ako v prípade Hradu Modrý Kameň. Už ste tam niekedy boli?

Kde sa tento hrad nachádza?

Hrad Modrý Kameň sa nachádza v banskobystrickom kraji v okrese Veľký Krtíš a je postavený nad rovnomenným mestom. Práve tento hrad patrí k najväčším dominantám nielen samotného mesta, ale aj širšieho okolia.

Kedy bol hrad postavený?

Hrad bol postavený v druhej polovici 13. storočia a pôvodne išlo o goticko-renesančný hrad. Počas fungovania hradu sa na ňom vystriedalo viacero významných a dôležitých rodov či panovníkov. Hrad istý čas vlastnil aj Matúš Čák Trenčiansky.

Zaujímavosti tohto hradu

Súčasťou hradného komplexu je aj barokový kaštieľ, ktorý bol však postavený až o niekoľko storočí neskôr. Ku kaštieľu bola neskôr pristavená aj kaplnka svätej Anny. V súčasnosti je celý areál hradu národnou kultúrnou pamiatkou.

Múzeum bábkarských kultúr a hračiek 

Od roku 1991 je v hrade Múzeum bábkarských kultúr a hračiek Slovenského národného múzea. Toto múzeum sa špecializuje na dokumentovanie histórie a súčasnosti bábkového divadla. Vedeli ste o tomto múzeu?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 23. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: