Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Hrady v Bratislave

Sni mka obrazovky 2018 04 02 oa19.58.38.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Naše hlavné mesto, Bratislava, sa okrem toho, že ide o najväčšie slovenské mesto, môže pochváliť aj tým, že sa v ňom nachádza nejedna zaujímavá a jedinečná pamiatka. Medzi najväčšie symboly Bratislavy patria aj hrad Devín a Bratislavský hrad. Už ste si tieto hrady boli pozrieť?

Hrad Devín

Hrad Devín má naozaj bohatú a dlhú históriu. Spomína sa už v 2. až 4. Storočí, kedy ho Rimania zahrnuli do pevnostného systému Limes Romanus, ktorý mal za úlohu chrániť hranice Rímskej ríše pred útokmi barbarov.

Hrad bol tiež jedným z hlavných centier Veľkej Moravy, teda prvého štátneho útvaru slovanských predkov u nás, a tiež bol dôležitou súčasťou pohraničných pevností Uhorského kráľovstva.

V súčasnosti sa tam nachádza viacero zaujímavých expozícií ako napríklad výstavná sieň, ktorá sa využíva na sezónne výstavy prepojené s tématikou histórie hradu. V jaskyniach horného hradu zas môžete nájsť stálu expozíciu: Hrad Devín v 13. – 20. storočí.

Bratislavský hrad

Zaujímavosťou tohto hradu je aj to, že pre Bratislavský hrad sú charakteristické štyri vežičky, no v skutočnosti má vežu len jednu. Tá sa nachádza na juhozápadnej strane. Ostatné sú len pristavané na streche. Vedeli ste o tom?

V súčasnosti sa tam nachádza viacero zaujímavých expozícií a v posledných mesiacoch hrad zaujme aj barokovou záhradou, ktorá je umiestnená v severnej časti hradu. Vidieť tam môžete sochy, fontánu a zeleň dotvárajúcu atmosféru hradu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 3. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: