Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Jaskyňa Driny v Smolenickom krase

Sni mka obrazovky 2018 05 13 oa19.27.10.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko sa môže, okrem iného, pochváliť aj neuveriteľným prírodným bohatstvom, do ktorého patria určite aj naše jaskyne. Na Slovensku ich je možné nájsť hneď niekoľko desiatok a viacero z nich je naozaj krásnych a zaujímavých. Rovnako je to aj v prípade Jaskyne Driny, ktorá patrí u nás k tým najnavštevovanejším. Už ste ju niekedy videli?

Kde sa jaskyňa nachádza?

Jaskyňa Driny je kvapľová jaskyňa v Malých Karpatoch. Nachádza sa asi 2 kilometre na juhozápad od Smoleníc v Smolenickom krase. Toto miesto je známe predovšetkým vďaka Smolenickému zámku, ktorý patrí k tým najkrajším pamiatkam u nás.

Je jaskyňa sprístupnená?

Z celkovej dĺžky jaskyne, teda 636 metrov, je dnes pre verejnosť sprístupnený 550 metrov dlhý okruh. Vchod do jaskyne je západnom svahu vrchu Driny (434 metrov), ktorý je tvorený pomerne čistými jurskými vápencami.

Čo všetko sa tam dá vidieť?

Napriek tomu, že chodby jaskyne sú pomerne úzke a podzemné priestory nie sú rozsiahle, tak sa dá na viaceré miesta bez problémov dostať. Podzemné prietory majú veľmi peknú sintrovú výzdobu.

Ďalej sa tam nachádza viacero drobných jazierok, sintrových vodopádov a na dne bývalých podzemných jazierok sa nachádza hráškovitá výzdoba. K najzaujímavejším priestorom patrí Sieň spolupracovníkov a Sieň Slovenskej speleologickej spoločnosti.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 15. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: