Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Jaskyňa mŕtvych netopierov je jediná sprístupnená vysokohorská jaskyňa na Slovensku

Sni mka obrazovky 2018 05 06 oa15.31.04.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko sa môže, okrem iného, pochváliť aj neuveriteľným prírodným bohatstvom, do ktorého patria určite aj naše jaskyne. Na Slovensku ich je možné nájsť hneď niekoľko desiatok a viacero z nich je naozaj krásnych, zaujímavých a v neposlednom rade aj jedinečných. Rovnako je to aj v prípade Jaskyne mŕtvych netopierov. Už ste ju niekedy videli?

Jaskyňa mŕtvych netopierov

Jaskyňa mŕtvych netopierov je jediná sprístupnená vysokohorská jaskyňa na Slovensku. Jaskyňa sa nachádza v centrálnej časti hrebeňa Nízkych Tatier, na južnej strane masívu Ďumbiera.

Kde sa nachádza vchod do jaskyne?

Vchod do jaskyne leží vo výške 1 520 metrov nad morom, približne 800 metrov západne od Štefánikovej chaty pod Ďumbierom a 1 300 metrov južne pod vrcholom Ďumbiera.

Bystrický dóm

Táto jaskyňa je zaujímavá aj tým, že patrí medzi členité jaskyne, doposiaľ je známych 14 poschodí s celkovou dĺžkou 19 260 metrov a hĺbkou 320 metrov. Najväčší priestor, známy Bystrický dóm, sa nachádza na 7. poschodí v hĺbke 180 metrov.

Ide o významnú jaskyňu.

Jaskyňa mŕtvych netopierov patrí od roku 2001 medzi národné prírodné pamiatky. Je to hlavne kvôli mohutným podzemným krasovým priestorom a početným jaskynným úrovniam, ktoré sú jej súčasťou..

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 7. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: