Jaskyňa Zlá diera

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 04 06 oa11.45.49.jpg

Slovensko sa môže, okrem iného, pochváliť aj neuveriteľným prírodným bohatstvom, do ktorého patria určite aj naše jaskyne. Na Slovensku ich je možné nájsť hneď niekoľko desiatok a viacero z nich je naozaj krásnych a zaujímavých. Rovnako je to aj v prípade jasyne Zlá diera ktorá patrí u nás k tým najnavštevovanejším. Už ste ju niekedy navštívili?

Kde sa jaskyňa nachádza?

Táto jaskyňa sa nachádza na území Prešovského okresu pri obci Lipovce. V miestnom dialekte je nazývaná aj jaskyňa “Zla džura”.

Jaskyňa Zlá diera

Jaskyňa vznikla v kryhe vápencov a dolomitov, ktorá zasahuje z pohoria Branisko do prevažne pieskovcového pohoria Bachureň.

Čím je táto jaskyňa zaujímavá?

Táto jaskyňa je jedinou sprístupnenou jaskyňou na severovýchode Slovenska, je sprístupnená speleologickou vodcovskou činnosťou.

Jaskyňa je vhodná aj pre deti

Jaskyňa je fyzicky nenáročná, vhodná aj pre malé deti. Pri jej návšteve je však nutná pevná obuv a teplejší odev, pretože v jaskyni je priemerne 7 °C. zaujímavosťou tejto jaskyne je aj to, že nie je elektricky osvetlená, preto si návštevníci svietia tradičnými jaskyniarskymi karbidkami, prípadne vlastným svetlom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom