Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Je Kaštieľ v Hodkovciach sprístupnený verejnosti?

Sni mka obrazovky 2018 05 11 oa17.29.06.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že Slovensko nie je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi zaujímavé architektonické pamiatky u nás patrí aj krásny Kaštieľ v Hodkovciach. Už ste tento kaštieľ niekedy videli?

Región Spiš

Región Spiš je známy hneď viacerými jedinečnými a zaujímavými pamiatkami ako Spišský hrad či Spišská Kapitula. Viacero z týchto miest je zapísaných dokonca aj v Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Medzi zaujímavé pamiatky patria aj kaštiele.

Kaštieľ v Bijacovciach

Tento kaštieľ pochádza z 18. storočia, slúžil ako sídlo rodu Csákyovcov po vyhorení Spišského hradu v roku 1780. Spolu so svojím areálom bol vyhlásený za kultúrnu pamiatku. V súčasnosti sa v kaštieli konajú aj rôzne udalosti ako napríklad Dni svätého Huberta, svadby či oslavy.

Sni mka obrazovky 2018 05 11 oa17.27.10.jpg
hiking.sk

Kaštieľ v Hodkovciach

Tento barokovo-klasicistický kaštieľ zo 17. storočia v Žehre, v jej časti Hodkovce si spoločne s kaštieľom v neďalekých Bijacovciach vybudoval už spomínaný vplyvný uhorský rod Csákyovcov.

Je sprístupnený verejnosti?

V súčasnosti v priestoroch kaštieľa sídli Domov sociálnych služieb pre ľudí s mentálnym postihnutím. No kaštieľ je sprístupnený i širokej verejnosti. Vidieť tak môžete salón Csákyovcov a rozsiahly kaštieľsky park s mytologickými sochami, historickou kaplnkou či Csákyovským cintorínom.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 13. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: