Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Súľovský hrad v Súľovských skalách

Sni mka obrazovky 2018 05 11 oa17.21.39.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza viacero zrúcanín hradov či zámkov, ktoré boli v minulosti domovom nejedného významného panovníka. Dnes je už veľa z nich len zrúcaninami, no ani to im neuberá na ich čare. Medzi takéto zrúcaniny patrí aj Súľovský hrad. Už ste na tomto mieste boli?

Vznik Súľovského hradu

Súľovský hrad bol strážnym hrad nachádzajúcim sa v Súľovských skalách. Hrad bol postavený v prvej tretine 15. storočia s cieľom ochrany neďalekej cesty.

Kedy začal chátrať?

V polovici 19. storočia bol zemetrasením hrad ťažko poškodený, odvtedy už nebol opravený a postupne chátral. Medzitým ešte hrad vyhorel a dnes z neho zostali len fragmenty muriva nalepené na skalách.

Zaujímavosť hradu

Medzi jednu z najväčších zaujímavostí hradu patrí aj to, kde bol postavený. Pretože hrad bol postavený medzi troma mohutnými skalnými útvarmi. Na jeho ruine možno ešte rozoznať, ako sa základy hradného objektu prispôsobovali terénu.

Súčasný stav hradu

Hrad je už dlhé roky len zrúcaninou, no napriek tomu sú dodnes zachované základy budov a stopy po trámoch a kotveniach, zvyšky múrov s otvormi po oknách.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 12. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: