Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viete, čo sa nachádza na vrchu Devínska Kobyla?

Sni mka obrazovky 2018 05 11 oa17.13.50.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza viacero zaujímavých prírodných unikátov, ktoré ukrývajú nejedno zaujímavé miesto. Rovnako je to aj v prípade vrchu Devínska Kobyla, ktorý je zaujímavý hneď z viacerých dôvodov. Viete čím je výnimočný tento vrch?

Devínska Kobyla

Devínska Kobyla je malokarpatský vrch v Bratislave, nachádza sa medzi Devínom, Devínskou Novou Vsou a Dúbravkou. S výškou 514 metrov n. m. je najvyšším bodom Devínskych Karpát a Bratislavy.

Čo všetko zahŕňa?

Zahŕňa v sebe celý masív vrchu od kopca Dúbravská hlavica až po Sandberg, tiež celú národnú prírodnú rezerváciu Devínska Kobyla. Od roku 2004 patrí toto celé územie do národného zoznamu území európskeho významu.

Sandberg

Sandberg je významnou paleontologickou lokalitou, ktorá zaujme už na prvý pohľad pieskovým vzhľadom.

Viete, čo sa nachádza na vrchole?

Na vrchole vrchu Devínska Kobyla sa nachádza objekt bývalých kasární, ktoré sú od roku 1996 nefunkčné. V minulosti slúžili ako rádiotechnická hláska protivzdušnej obrany štátu.

Dostať sa na toto miesto je možné z viacerých smerov a vedie k nemu tiež viacero turistických trás. Z tohto miesta sa viete potom dostať napríklad aj k zrúcanine hradu Devín.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 12. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: