Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kamenné unikáty na Slovensku, ktoré nám môžu závidieť aj v zahraničí

Sni mka obrazovky 2018 04 06 oa11.59.50.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je možné nájsť viaceré jedinečné prírodné unikáty, na ktoré môžeme byť právom hrdí. Vybrali sme 3 prírodné unikáty, v ktorých hrá hlavnú rolu kameň a patria k tým najväčším zaujímavostiam na Slovensku. Súhlasíte?

Kamenné more pri obci Vyhne

Ide o prírodnú rezerváciu, ktorá je v správe štátnej ochrany prírody Štiavnické vrchy. More sa nachádza v katastrálnom území obce Vyhne v okrese Žiar nad Hronom. Práve tento prírodný unikát patrí k tým najväčším dominantám nielen samotnej obce, ale aj širšieho okolia.

Kamenný vodopád pri hrade Šomoška

Kamenný vodopád je vysoký asi 9 metrov a je situovaný pod hradom Šomoška. Vodopád patrí jednoznačne k tým najpôsobivejším prírodným výtvorom na Slovensku. Vznikol asi pred 4 miliónmi rokov stuhnutím lávy. Vodopád pozostáva z tmavých päť až šesťbokých čadičových stĺpov a svojou ohnutou formou sa radí k celoeurópskym unikátom. Vidieť tam môžete aj  kamenné more.

Kamenné domčeky v obci Brhlovce

V obci Brhlovce sa zas nachádzajú skalné obydlia, ktoré sú vytesané do tufu, ide o usadenú horninu vulkanického pôvodu, s pivnicami, letnými kuchyňami a maštaľami, ktoré vyzerajú veľmi zaujímavo a lákajú nejedného turistu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 9. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: