Kaštieľ Lučivná

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 03 25 oa10.31.54.jpg

Na Slovensku sa nachádza množstvo kaštieľov. Veľká časť z nich je v súčasnosti dosť schátraná a neudržiavaná, no niektoré z nich sa už dočkali aj rekonštrukcie. Rovnako je to aj v prípade kaštieľa v obci Lučivná. Pozrite sa na to, čo všetko tento kaštieľ v súčasnosti ponúka.

Obec Lučivná

Lučivná je poľnohospodárska obec v okrese Poprad. Napriek tomu, že nejde rozlohovo o veľkú obec, tak aj tam sa nachádza hneď niekoľko zaujímavých pamiatok. Či už  evanjelický kostol, rímskokatolícky kostol alebo kaštieľ.

Vznik kaštieľa

Kaštieľ bol postavený približne v polovici 15. storočia. Žilo tam viacero významných rodov a panovníkov, ktorí sa pričinili o súčasný vzhľad kaštieľa. Poslednými vlastníkmi kaštieľa boli do roku 1945 potomkovia starého rodu Váradi-Szakmari.

Súčasné využitie

Posledné roky prešiel kaštieľ výraznou rekonštrukciou a v súčasnosti sa jeho priestory využívajú ako hotel. Okrem ubytovania hotel ponúka priestory aj na rôzne udalosti ako sú pracovné stretnutia či rodinné oslavy.

V okolí sa dá vidieť toho naozaj veľa

V okolí kaštieľa a samotnej obce sa nachádza hneď viacero zaujímavých a jedinečných pamiatok a miest, ktoré sa oplatí navštíviť tiež. Či už sa jedná o Spišský hrad alebo o mesto Levoča. Vidieť sa tam toho dá ešte oveľa viac.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom