Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kaštieľ Lučivná

Sni mka obrazovky 2018 03 25 oa10.31.54.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza množstvo kaštieľov. Veľká časť z nich je v súčasnosti dosť schátraná a neudržiavaná, no niektoré z nich sa už dočkali aj rekonštrukcie. Rovnako je to aj v prípade kaštieľa v obci Lučivná. Pozrite sa na to, čo všetko tento kaštieľ v súčasnosti ponúka.

Obec Lučivná

Lučivná je poľnohospodárska obec v okrese Poprad. Napriek tomu, že nejde rozlohovo o veľkú obec, tak aj tam sa nachádza hneď niekoľko zaujímavých pamiatok. Či už  evanjelický kostol, rímskokatolícky kostol alebo kaštieľ.

Vznik kaštieľa

Kaštieľ bol postavený približne v polovici 15. storočia. Žilo tam viacero významných rodov a panovníkov, ktorí sa pričinili o súčasný vzhľad kaštieľa. Poslednými vlastníkmi kaštieľa boli do roku 1945 potomkovia starého rodu Váradi-Szakmari.

Súčasné využitie

Posledné roky prešiel kaštieľ výraznou rekonštrukciou a v súčasnosti sa jeho priestory využívajú ako hotel. Okrem ubytovania hotel ponúka priestory aj na rôzne udalosti ako sú pracovné stretnutia či rodinné oslavy.

V okolí sa dá vidieť toho naozaj veľa

V okolí kaštieľa a samotnej obce sa nachádza hneď viacero zaujímavých a jedinečných pamiatok a miest, ktoré sa oplatí navštíviť tiež. Či už sa jedná o Spišský hrad alebo o mesto Levoča. Vidieť sa tam toho dá ešte oveľa viac.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 28. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: