Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kaštieľ v Brunovciach

Sni mka obrazovky 2018 05 14 oa21.58.34.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.ubytujemsa.sk
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že Slovensko nie je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi zaujímavé architektonické pamiatky u nás patrí aj krásny Kaštieľ v Brunovciach. Už ste tento kaštieľ niekedy videli?

Obec Brunovce

Táto obec sa nachádza v okrese Nové mesto nad Váhom a medzi jednu z jej najväčších dominánt patrí neskororenesančný kaštieľ, ktorý nájdete na okraji obce Brunovce.

Sni mka obrazovky 2018 05 14 oa21.58.22.jpg
www.ubytujemsa.sk

Kedy bol kaštieľ postavený?

Tento renesančný kaštieľ bol postavený v druhej polovici 17. storočia. Kaštieľ postavili Bercsényiovci na mieste staršieho dreveného poľovníckeho kaštieľa.

Kaštieľ je dvojpodlažná trojkrídlová budova s nárožnými vežami a rovnou atikou. V roku 1988 boli na fasádach odkryté a reštaurované pôvodné maľby s figurálnymi motívmi a detailami pôvodného architektonického riešenia. Kaštieľ sa nachádza vo veľkom a upravenom Anglickom parku, ktorý dodáva celkovú atmosféru kaštieľa.

Sni mka obrazovky 2018 05 14 oa21.58.18.jpg
www.ubytujemsa.sk

Kaštieľ nie je sprístupnený verejnosti

V súčasnosti slúži kaštieľ ako školiacie stredisko pre štátnu správu a tak nie je sprístupnený verejnosti. Čo je tak trošku škoda, lebo určite by sa našiel nejeden zvedavec, ktorý by si ho šiel pozrieť aj zvnútra.

Sni mka obrazovky 2018 05 14 oa21.58.34.jpg
www.ubytujemsa.sk
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 19. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: