Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kaštieľ v Lehniciach

Sni mka obrazovky 2018 04 23 oa21.55.08.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že Slovensko nepatrí rozlohovo medzi veľké krajiny, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi zaujímavé architektonické pamiatky u nás patrí aj krásny Kaštieľ v Lehniciach. Viete, na čo sa v súčasnosti využíva?

Obec Lehnice

Lehnice sa nachádzajú na Žitnom ostrove v okrese Dunajská Streda. Najznámejšou dominantou obce Lehnice je Kaštiel a park rodiny Beňovských.

Kedy bol tento kaštieľ postavený?

Stavbu tohto kaštiela začal gróf Rudolf Beňovský podľa vlastných stavebných plánov v roku 1929. Kaštieľ je postavený v romantickom pseudogitickom štýle anglických a škótskych kaštieľov. Kaštieľ stojí neďaleko od starého kaštieľa, smerom na sever a je dobre viditeľný z hlavnej cesty.

Súčasné využitie kaštieľa

Kaštieľ a okolitý park sa využíva pre zdravotnícke účely. V budove kaštieľa je Domov sociálnych služieb a v ďalších okolitých budovách sú zdravotnícke zariadenia.

Park pri kaštieli

Park predstavuje najväčšiu súvislú parkovú plochu zelene v obci. Vidieť tam môžete viacero druhov drevín a podobne. Park využívajú predovšetkým pacienti zariadenia, no je prístupný aj verejnosti, no má svoju otváraciu dobu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 24. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: