Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kaštieľ v obci Brodzany

Sni mka obrazovky 2018 03 09 oa13.57.59.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že naše Slovensko nie je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi veľmi zaujímavé a pekné architektonické pamiatky u nás patrí aj krásny kaštieľ v obci Brodzany. Už ste tento kaštieľ niekedy videli?

 Obec Brodzany

Obec Brodzany patrí k tým menším obciam na Slovensku. Nachádza sa v okrese Partizánske a jednou z jej najväčších dominánt je renesančný kaštieľ. Nad obcou sa nachádza tiež evanjelická kaplnka s hrobkou majiteľov tohto kaštieľa. Neďaleko od kaplnky je aj letohrádok Babylon, ktorý slúžil ako letné sídlo kňažnej Natálie.

Kaštieľ

Ide o renesančný kaštieľ zo 17. storočia, ktorý má podobu dvojposchodového štvorkrídlového kaštieľa. Má výrazné hranolové veže a romanticky upravené nádvorie s arkádami. Súčasťou pamiatkového areálu brodzianskeho kaštieľa je aj rozsiahly anglický park s vodnými kaskádami

Literárne múzeum A. S. Puškina

V kaštieli sa po rekonštrukcii od roku 1979 nachádza Literárne múzeum A. S. Puškina. Ide o jediné múzeum mimo územia Ruskej federácie venované Puškinovi, okrem Moldavska. Vedeli ste o tom?

Na prízemí kaštieľa je expozícia o slovensko-ruských literárnych vzťahoch, je tam aj miestnosť venovaná dielam A. S. Puškina a jeho vplyvu na slovenský literárny život.

Na poschodí zas môžete vidieť pôvodný interiér kaštieľa. Historické salóny vás zaujmú dobovým nábytkom, osobnými predmetmi príslušníkov rodiny a rozsiahlou obrazovou výzdobou.

 

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 10. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: