Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Obec Veľké Leváre ukrýva viacero zaujímavých miest

Sni mka obrazovky 2018 03 06 oa12.21.08.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
sk.wikipedia.org
reklama:
reklama:

Slovensko je známe aj tým, že sa tu nachádza viacero malých obcí, ktoré však ponúkajú zaujímavé a jedinečné pamiatky a miesta. Rovnako je to aj v prípade obce Veľké Leváre. Vidieť tam môžete hneď viacero zaujímavých pamiatok.

Kostol Mena Panny Márie

Tento kostol bol postavený v 18. storočí, podľa všetkého bol postavený ako pamätník víťazstva nad Turkami. Po šaštínskej bazilike ide o najväčší kostol na Záhorí.

Habánsky dvor

Habánsky dvor je pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry, ktorá sa nachádza v juhozápadnej časti obce. Vidieť tam môžete až 22 pôvodných viacpodlažných stavieb. A napriek tomu, že ani tam sa čas nezastavil, tak Habánsky dvor sa za posledných sto rokov priveľmi nezmenil.

Múzeum habánskych remesiel

V obci sa tiež nachádza múzeum, ide o vysunutú expozíciu Záhorského múzea v Skalici, ktorú sprístupňuje obecný úrad Veľké Leváre. Expozícia je venovaná kultúre a remeslám habánov. Habáni bola skupina ľudí z Nemecka. Múzeum sa nachádza v Izerovom dome.

Kaštieľ vo Veľkých Levároch

Ide o barokový kaštieľ, ktorý má vlastný krásny park. V parku sa nachádza aj baroková kaplnka a mlyn z 18. storočia. Napriek tomu, že kaštieľ bol počas 20. storočia niekoľkokrát rekonštruovaný, tak v súčasnosti je opustený.

Sni mka obrazovky 2018 03 06 oa12.21.08.jpg
sk.wikipedia.org

Zaujímavosťou tohto kaštieľa je napríklad a to, že práve v jeho priestoroch sa natáčalo zopár scén do slovenského seriálu Rex.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 9. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: