Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kaštiele v Hanušovciach nad Topľou

Sni mka obrazovky 2018 03 18 oa21.29.49.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že naše Slovensko nie je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi zaujímavé a jedinečné architektonické pamiatky u nás patria aj krásne kaštiele v Hanušovciach. Už ste niektorý z týchto kaštieľov videli?

Hanušovce nad Topľou

Ide o mesto, ktoré sa nachádza v okrese Vranou nad Topľou. Napriek tomu, že ide o malé mestečko, tak aj tam sa dá vidieť viacero zaujímavých pamiatok. Medzi jednu z tých najväčších patrí aj ich kaštieľ.

Železničný most

Železničný most s najväčším oblúkom v strednej Európe, sa nachádza priamo nad mestom. Dosahuje výšku 40 metrov a dlĺžku vyše 400 metrov. Patrí k tým najznámejším a najfotografovanejším miestam u nás.

Veľký kaštieľ

V tomto malom mestečku sa nachádzajú hneď dva kaštiele. Prvým kaštieľom je Veľký kaštieľ. Ide o renesančno-barokový z prvej polovice 18. storočia, ktorý patril rodine Dežöfiovcov. V súčasnosti je tento kaštieľ sídlom Vlastivedného múzea s cennou národopisnou a prírodovedeckou expozíciou so zameraním na územie okresu Vranov nad Topľou.

Sni mka obrazovky 2018 03 18 oa21.27.10.jpg
sk.wikipedia.org

Malý kaštieľ

Druhým kaštieľom je renesančný kaštieľ z druhej polovice 16. storočia, patriaci pôvodne rodu Šóšovcov.

Sni mka obrazovky 2018 03 18 oa21.28.58.jpg
mapio.net
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 21. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: