Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Košický hrad patril rozlohou k najväčším hradom na Slovensku

Sni mka obrazovky 2018 05 22 oa13.49.11.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Slovensko ponúka veľké množstvo kultúrnych či historických pamiatok. Nájsť tu môžete veľa hradov či zámkov, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou našej krajiny a môžeme byť na tieto pamiatky právom hrdí. Medzi tieto pamiatky jednoznačne patrí aj zrúcanina Košického hradu. Pozreli sme sa na to, prečo patrí k tým najznámejším hradom na Slovensku. Už ste tu niekedy boli?

Košický hrad

Košický hrad sú zvyšky zrúcaniny hradu, ktorý stál na vrchu Hradová, severozápadne od Košíc. Po tomto hrade nezostali veľké stopy, len zvyšky základov a obvodového muriva, ktoré nasvedčujú, že tu kedysi stál hrad, pod ktorým sa roku 1312 odohrala známa Bitka pri Rozhanovciach.

Hrad patril k tým najväčším na Slovensku

Archeologický výskum, ktorý tam v posledných rokoch prebiehal ukázal aj to, že tento hrad patrí medzi najrozsiahlejšie na našom území s mohutnými hradbami a vežami až 3,8 metra.

Vyhliadková veža

Na samom vrchole kopca Hradová sa týči 20 metrov vysoká vyhliadková veža, ktorá ponúka v prípade priaznivého počasia úchvatný výhľad na mesto Košice, Košickú kotlinu, Hornádsku dolinu či Slánske vrchy.

Okolie hradu

V okolí zrúcanín hradu sa okrem tejto vyhladkovej veže nachádza aj niekoľko náučných chodníkov venovaných hradu a prírode Hradovej.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor hoppeyrDátum 24. mája 2018
reklama:
reklama:
reklama: