Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zrúcanina gotického hradu Revište

Sni mka obrazovky 2018 05 20 oa16.26.56.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Slovensko síce nepatrí rozlohovo k veľkým krajinám, no napriek tomu ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či jedinečných historických pamiatok. Medzi veľmi zaujímavé a jedinečné pamiatky u nás patrí aj krásna zrúcanina hradu Revište. Už ste tento hrad niekedy navštívili?

Kde sa zrúcanina hradu nachádza?

Hrad Revište je zrúcanina gotického hradu, ktorý sa nachádza v katastrálnom území mesta Žarnovica, vidieť je už z diaľky, pretože sa nacháza na okraji zalesneného zrázu na pravom brehu rieky Hron.

Na čo slúžil hrad pôdovne?

Hrad bol postavený pravdepodobne v druhej polovici 13. storočia, kedy ho postavili spolu so Šášovským hradom na opačnej strane Hrona. Význam obidvoch hradov spočíval v ochrane úzkeho priechodu, ktorým viedla obchodná cesta k stredoslovenským banským mestám.

Kedy začal hrad chátrať?

Posledné využitie hradu bolo na konci 18. storočia, kedy sa tam nachádzali ubytovne pre vojakov. Po ich odchode hrad pustol a už v priebehu 19. storočia sa z neho stala ruina.

Ako vyzerá hrad v súčasnosti?

Do súčasnosti sa zo stavieb hradu zachovala časť obvodového muriva s mnohými poškodeniami a zvyšky obytných budov. Napriek tomu ide o veľmi peknú a zaujímavú zrúcaninu hradu, ktorú sa oplatí vidieť.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 21. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: