Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kostol sv. Martina v Čeríne

Sni mka obrazovky 2018 02 11 oa14.11.32.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko ukrýva a ponúka neskutočne veľké množstvo nielen prírodných, ale aj architektonických pamiatok. Medzi významné pamiatky sakrálnej architektúry patria aj kostoly a kostolíky. Medzi významné patrí aj kostol v dedinke Čerín. Už ste ho videli?

Obec Čerín

Obec sa nachádza v okrese Banská Bystrica. Napriek tomu, že ide o malú obec, počet obyvateľov je len niečo vyše 400, tak aj tam môžete nájsť nádherný kostol.

Kostol sv. Martina

Ide o rímskokatolícky kostol, ktorý je jednoloďovou gotickou stavbou. Zaujímavosťou tohto kostola je aj to, že sa nachádza v opevnenom areáli so samostatne stojacou zvonicou, vo vyvýšenej polohe nad obcou.

Drevená zvonica pri kostole pochádza z obdobia 17. storočia.

Nástenné maľby v kostole

Kostol je zaujímavý nielen svojím opevnením, ale aj nástennými maľbami. V interiéri sa nachádzajú hodnotné nástenné maľby pochádzajúce zo štyroch období, najstaršie už z prvej polovice 14. storočia, tie môžete vidieť vo vnútri triumfálneho oblúka.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 14. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: