Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kostol sv. Michala Archanjela v Novej Sedlici

Sni mka obrazovky 2018 02 25 oa15.27.59.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
slovakia.travel
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľké množstvo aj malých obcí či dediniek, ktoré však ukrývajú viaceré zaujímavé a jedinečné pamiatky. Rovnako je to aj v prípade obce Nová Sedlica, kde môžete vidieť krásny kostol. Už ste tam niekedy boli?

Nová Sedlica

Nová Sedlica nepatrí počtom obyvateľov k veľkým dedinkám, no môže sa pochváliť hneď viacerými zaujímavosťami. Táto dedinka v okrese Snina je známa aj tým, že ide o najvýchodnejšiu obec na Slovensku. Vedeli ste o tom?

Vrch Kremenec

Neďaleko obce sa totiž nachádza vrch Kremenec. Ten je trojhraničným bodom, kde sa stretáva Slovensko, Poľsko a Ukrajina a teda je zároveň najvýchodnejším bodom Slovenskej republiky.

Kostol sv. Michala Archanjela

V tejto dedinke sa nachádza aj gréckokatolícky drevený Kostol sv. Michala Archanjela, ktorý bol postavený koncom 18. storočia. Pre tento kostol je charakteristická trojdielna zrubová stavba lemkovského typu. A patrí k tým najkrajším dreveným kostolom na Slovensku. Súhlasíte?

Sni mka obrazovky 2018 02 25 oa15.27.59.jpg
slovakia.travel

Domček Deduška Večerníčka

Okrem kostola je asi najväčšou atrakciou tejto dedinky známy domček Deduška Večerníčka, ktorý síce v súčasnosti nevyzerá už najlepšie, no určite sa ho oplatí pozrieť si ho a zaspomínať si na detské časy plné rozprávok.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 27. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: