Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kostol svätého Juraja v Trnovom

Sni mka obrazovky 2018 03 23 oa18.25.55.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
slovakia.travel
reklama:
reklama:

Slovensko ukrýva a ponúka veľké množstvo nielen prírodných, ale aj architektonických pamiatok. Medzi významné pamiatky sakrálnej architektúry patria aj artikulárne drevené kostolíky, teda kostolíky, ktoré boli postavené bez jediného klinca. Jedným z najznámejších je aj Kostol svätého Juraja. Už ste tento kostol niekedy videli?

Drevené kostolíky

Drevené kostolíky patri medzi významné pamiatky sakrálnej architektúry na Slovensku. Ide o artikulárne kostolíky, teda kostolíky, ktoré boli postavené bez jediného klinca. To, že patria k významným pamiatkam svedčí aj to, že v súčasnosti sú zapísané do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva Unesco.

Sni mka obrazovky 2018 03 23 oa18.23.56.jpg
sk.wikipedia.orgTrnov%C3%A9)#/media/File:Zilina,_kostol_svateho_Juraja.jpg

Kostol sv. Juraja v Trnovom

Trnové je mestská časť Žiliny, ktorá leží asi 5 kilometrov juhovýchodne od mesta. Práve tam sa nachádza Kostol svätého Juraja. Ide o rímskokatolícky drevený kostol.

Tento kostol bol pravdepodobne postavený v poslednej tretine 16. storočia uprostred cintorína v severozápadnej časti vtedajšej samostatnej obce.

Nie je sprístupnený

Napriek tomu, že kostol je v súčasnosti aj kultúrnou pamiatkou, tak posledné roky nie je sprístupnený verejnosti. Čo je celkom škoda, no určite sa oplatí ísť si tento kostolík pozrieť aspoň zvonku. Súhlasíte?

Sni mka obrazovky 2018 03 23 oa18.25.55.jpg
slovakia.travel
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 26. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: