Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Krásnohorská jaskyňa ukrýva jeden z najväčších kvaplov sveta

Sni mka obrazovky 2018 03 06 oa12.15.48.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko sa môže, okrem iného, pochváliť aj neuveriteľným prírodným bohatstvom, do ktorého patria určite aj naše jaskyne. Na Slovensku ich je možné nájsť hneď niekoľko desiatok a viacero z nich je naozaj krásnych a zaujímavých. Rovnako je to aj v prípade Krásnohorskej jaskyne, ktorá patrí u nás k tým najnavštevovanejším. Už ste ju niekedy videli?

Krásnohorská jaskyňa

Táto jaskyňa je národnou prírodnou pamiatkou, ktorá sa nachádza v katastrálnom území obce Krásnohorská Dlhá Lúka v okrese Rožňava v Košickom kraji. Jaskyňa patrí k tým najnavštevovanejším jaskyniam na Slovensku.

Na území našej krajiny je známych hneď viacero jedinečných a zaujímavých jaskýň, medzi ktoré patrí určtie aj Krásnohorská jaskyňa. Táto jaskyňa bola objavená v roku 1964. Objavili ju rožňavskí jaskyniari a v súčasnosti je sprístupnených približne 450 metrov tejto jaskyne.

Prehliadková trasa vedie ku Kvapľu rožňavských jaskyniarov, ktorý s výškou takmer 33 m patrí medzi najväčšie kvaple sveta. Rovnakou trasou sa potom návštevníci aj vracajú.

Ak vás bavia aj taktéto prírodné unikáty a krásy, taka j táto jaskyňa vás zaujme. Všetko je v nej prispôsobené návštevníkom a tak túto trassu bez problémov mžu absolvovať aj menšie deti.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 9. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: