Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Krátke strašidelné príbehy 1. časť. Záhadný kostým veľkonočného zajaca, či vystrašená opatovateľka

17274176_1739308492749884_601037045_n.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pixabay.com
reklama:
reklama:

Muž v kostýme zajaca

Keď som bol mladší, bývali sme pri lese a zo zadnej terasy som mal výhľad na cintorín. Jednu Veľkú noc som sa zobudil a videl som veľkonočného zajaca (jeden z tých strašidelných kostýmov) a pamätám si, že to čo ma naozaj dostalo, bol zápach mokrého sena. Nikomu som o tom nepovedal, ale v našom dome bolo jedno veľkonočné vajce navyše. Neschovali ho moji rodičia. O pár rokov neskôr, keď som bol na strednej škole, spýtal som sa raz rodičov, či sa niekedy obliekli do kostýmu veľkonočného zajaca a prišli do našej detskej izby. Povedali, že to nikdy nespravili a nevystrašili by ma tak. Ale moja mladšia sestra, s ktorou som sa delil o poschodovú posteľ, keď sa to stalo, povedala, že si pamätá, ako do našej izby vošiel veľkonočný zajac a tiež spomenula, že cítila mokré seno. Vystrašilo ma, že sme si obaja pamätali, že v našej izbe bola osoba prezlečená za veľkonočného zajaca. Aby to nebolo málo strašidelné, keď som o tom všetkom rozprával kamarátom, jedno dievča, ktoré bolo mojou susedou od naproti povedalo, že kedysi dávno na Veľkú noc sa v noci pozerala z okna a videla ako niekto v kostýme veľkonočného zajaca stojí na ich príjazdovej ceste. Mal som zimomriavky. Do dnes sa bojím kostýmov veľkonočných zajacov.

Easter 291348_640
pixabay.com

Baby-sitter

Keď bola moja neter maličká, strážila som ju v dome mojej sestry. Raz som ju nechala hrať sa v izbe a išla som do kuchyne napiť sa vody. Jede labrador mojej sestry zrejme ňuchal a lízal hlavu neterky, pretože sa smiala ako divá. Ani som si neuvedomila, ako sa zrazu ochladilo, kým som nezačula hlasnú ranu. Ranu do dreva. Ako keď tučný kus dreva zrazu v polovici praskne alebo keď sa vyvráti strom. Bežala som do miestnosti a to, čo som cítila a videla ma vydesilo. Psy sa chúlili v rohu a kňučali, moja neter pozerala do stropu s vypleštenými očami a v izbe bola zima a smrad lacnej kolínskej. Rýchlo som ju vzala na ruky a odišli sme do inej miestnosti. Keď sa moja sestra konečne vrátila domov, povedala som jej, čo sa stalo. Ona len pregúlila očami a povedala: „To je Hugh.“ Bola som v šoku a zmätená. Povedala, že Hugh bol predchádzajúci majiteľ domu, ktorý zomrel pred desiatimi rokmi a jeho žena po jeho smrti dom predala. Povedala, že duch sa rád pohybuje okolo mojej netere. Je ľahké zistiť, kedy je prítomný, pretože psy sa začnú báť, ochladí sa a cítiť lacnú kolínsku. Neverím takýmto veciam, ale verím tomu, čo som videla a cítila a poznám ten pocit v bruchu, že niečo nie je v poriadku.

Baby 499976_640 1
pixabay.com

Prechádzka

Kedysi som ako dobrovoľníčka pracovala v opatrovateľskom dome, kde sme mali niekoľko prípadov, kedy noví obyvatelia presne popísali bývalých obyvateľov. Vedeli opísať ich nočné košele alebo farby okuliarov. Len my z personálu sme vedeli, kto v ktorej miestnosti zomrel, teda, mali sme to vedieť len my. Obyvatelia sa často sťažovali, že títo bývalí obyvatelia za nimi v noci chodia. Raz som sa prechádzala po chodbe a hoci tam bolo nepríjemne teplo, cítila som mrazenie a mala som husiu kožu. Jeden z obyvateľov mi povedal, že som práve prešla cez ducha. Po celý zvyšok dňa som sa nevedela zahriať a bola mi stále zdima. Často sme zažívali, že svetlá blikali samé od seba, či televízie sa zapínali a vypínali samé. Niektorí zamestnanci z rovnakej juhovýchodnej krajiny v Ázii hovorili o duchoch a o tom, ako dochádza k neúcte k mŕtvym. Bolo to také zlé, že musela prísť žena s dredmi a kamienkami vo vlasoch, ktorá domov pobehala so šalviou. Potom sa všetko upokojilo. Svetlá prestali blikať a aj naši obyvatelia sa zdali pokojnejší.

Corridor 1835635_640
pixabay.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 14. marca 2017Zdroj thoughtcatalog.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: