Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Krvilačný duch, ktorý obýva jazerá parku Stromovka

2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.praguepost.com
reklama:
reklama:

Park Stromovka s rozlohou 91 hektárov sa nachádza v Prahe-Bubenči v nive rieky Vltava. V tomto parku si musíte dávať pozor na krvilačného ducha, ktorý obýva rybníku parku.

Duch žijúci v rybníkoch parku Stromovka v Prahe bol za života poradcom Generála Windischgratz, ktorý spustošil Prahu v roku 1848. Muž, z ktorého sa po smrti stal nebezpečný duch, pochádzal z aristokratickej rodiny, ktorej korene siahali až ku gŕofovi Drakulovi.

Tento muž sa po nociach kúpil v rybníkoch parku. Ľudia ho vnímali ako blázna, keďže si myslel, že je veliteľom rýb z rybníkov, ktoré boli jeho vojakmi. Počas jedného dňa v parku veliteľa rýb dobil k smrti mlynár Vondra. Mlynár zahodil zmrzačené telo muža do rybníka.

www.czechtourism.com

Rakúske vojsko a Generál Windischgratz z Prahy neskôr odišli, ale telo generálovho poradcu nenašli. Zostalo tak hniť na dne rybníka.

Zo zavraždeného muža sa po smrti stal krvilačný, no vodou a blatom oslabený duch. Vďaka jeho slabosti sa živil najmä mŕtvymi rybami, no túžil aj po ľudskej krvi. Hlavne počas noci sa nepribližujte k rybníkom parku Stromovka, lebo v nich môže na vás číhať práve tento duch.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 12. apríla 2018Zdroj www.prague-stay.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: