Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kto zoraďuje videa na Youtube? Kovy vysvetlí ako funguje algorytmus

Maxresdefault 3.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

„Každý den ovlivňují naše názory, psychiku i emoce. Jsou silnější než jakákoli vláda. A jsou nastavené špatně. Algoritmy, vládci nové doby. Pojďme si o nich promluvit!“ – Kovy.

Český youtuber Kovy vydal video v ktorom vám porozpráva, čo to o algoritme a jeho fungovaní nie len na Youtube, ale aj iných sociálnych sieťach. Podnietila ho k tomu otázka jedného dievčaťa, ktoré sa spýtalo otázku: „Kto zoraďuje videa na Youtube?“

Zaznam na celu obrazovku 26. 9. 2018 121012.bmp_.jpg
Foto: www.imgur.com

Odpoveďou je samozrejme algoritmus a o jeho fungovaní úplne všetko nevieme. No to, čo vieme povedať sa týka každého z nás. My sami svojou interakciou na internete nastavujeme to, ako bude algoritmus fungovať. Záleží to od našich reakcí, lajkov, komentárov odberov alebo času stráveného u videí. Toto všetko Youtube zohľadní a podľa toho tvorí ponúkaný obsah. A to všetko preto, aby sme na danej platforme strávili čo najviac času a vďaka tomu firmy dobre zarobili.

Zaznam na celu obrazovku 26. 9. 2018 121024.bmp_.jpg
Foto: www.imgur.com

Čo stým? To nevie povedať nikto. Faktom je, že takéto algoritmi tvoria takzvanú sociálnu bublinu, kde sociálne siete (nielen Youtube ale aj Facebook) zbierajú a zobrazujú vám len príspevky, ktoré majú niečo spoločné s vašimi záujmami.

Zaznam na celu obrazovku 26. 9. 2018 121037.bmp_.jpg
Foto: www.imgur.com

Jediný recept na čiastočné prelomenie tejto bubliny musí prísť od vás. Ako Kovy vo videu hovorí, treba si rozširovať stále obzory a rozprávať sa aj s ľuďmi, ktorí majú odlišné názory.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SamuelDátum 26. septembra 2018Zdroj www.youtube.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: