Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kvôli rodine sa tento otecko rozhodol pre zmenu. Nebude veriť, že je to ten istý muž

Befunky collage 25.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Niekedy sa človek pozastaví nad tým, čo všetko by mohol vo svojom živote zmeniť, aby sa mu žilo lepšie. Tento otecko sa rozhodol pre ráznu zmenu a ten výsledok je až neuveriteľný. 

39-ročný muž sa rozhodol úplne zmeniť svoj život, aby sa stal lepším otcom a manželom. Len za šesť mesiacov jeho odhodlanie a tvrdá práca už dosiahli taký neuveriteľný výsledok, že jeho samotná rodina ho len ťažko spoznáva.

Father weight loss transformation jeremiah peterson montana 17 5a698dc16bde8__700.jpg
www.instagram.com

V auguste bol predajca starožitností Jeremiáš Peterson na detský výlet na horské jazero. „Namiesto spomienok na všetky dobré zážitky, ktoré sme na tejto ceste zažili, som si pamätal len jednu vec, ktorá sa znovu a znovu odohrávala v mojej hlave,“ napísal Jeremiáš na svojom Instagrame. „Zistil som, že som vyčerpaný a musel som robiť prestávky pred mojimi deťmi (9, 7 a 6-ročné).“

Kombináciou prísnej keto diéty a intenzívneho pravidelného cvičenia sa začala jeho transformácia.

„Nebojte sa ho, neskrývajte sa pred ním. Postavte sa zoči-voči tuku a rozhodnite sa, kto vyhrá.“ Pol roka strávil denne dve hodiny turistikou a jednu hodinu v telocvični. Schudol viac ako 37 kg.

Today is the last day to sign up for the 8 week sprint challenge. . I wanted to make my self continually transparent and held accountable by you all my #Phamily ?? . I had no idea what I was signing myself up for when I first joined the 1st Phorm challenge last year. All I knew was I needed a change. . But then to discover what 1st Phorm lives and breathes through every athlete, every ambassador, every employee and all of us…I experienced first hand the impact that 1st Phorm is making in this world. The community and support that goes along with 1st Phorm is bar none compared to every other fitness/supplement company's and their "challenges" out there. . If you are ready for a change this is your time! Do these next 8 weeks with me and let's continue this journey together as a whole. . Let's be the beginning domino to affect those around us whether they acknowledge our influence or not. . Let's be the change that is needed in kicking some booty, putting in the work and have our #duespaid ?? . ?Tag me when you sign up…RIGHT NOW….and post your pictures. I want to know who is stepping up their game TODAY and ready to kill it for the next 8 weeks. You bet your ass I'm going to watch your progress! ?? ?? ?? Leave a comment below if you plan on joining me for this sprint challenge or if you have any questions about the challenge. ?????????????????? LET'S DO THIS TOGETHER!!!! #wedothework @1stphorm #weightlosstransformation #mytransphormation #transformforlife #iam1stphorm #missoula #mytransphormationstartstoday #100to0 #1stphorm #8weeksprintchallenge #1stphormsprintchallenge #dothework #wintheday

A post shared by Jeremiah Peterson (@jeremiahpetersonmontana) on

„Pretože som sa zbavil tuku, všetko bolo lepšie, moje vlasy aj pokožka vyzerali zdravšie, môžete vidieť moju pevnú čeľusť namiesto opadnutých líc a tiež svaly“, zmienil sa Jeremiáš. „Transformuje to nielen vaše fyzické ja, ale aj spôsob, akým myslíte a cítite, rovnako ako budúcnosť, ktorú chcete pre svoju rodinu.“

Man. . Yesterday was a day. . I was on the edge of my seat filled with excitement. . All day I kept checking 1st Phorms IG and website. . By 5:30 Montana time I was like man! They aren’t going to post it today. . So I went to workout again to take some of the crazy nerves! . At 7:40 my wife texted me “ahhhhhhhhh you won!!!!” . It was then that I saw my phone lighting up with all the comments of congratulations. . I felt every emotion from shock to gratitude to overwhelmed silence. . While I can honesty say yes I did the work, we all know it takes more than just that. . I have to say I could not have done this without all the instruction and support of the @1st Phorm team and staff and well as the incredible community that the 1st Phorm Phamily lives and breathes daily. . Thinking back over this leg of the journey is surreal. From camping with my family and gasping for breath to keep up to going home and finding a video that @andyfrisella posted. . That video hit home with me. It was him talking about his own struggles with weight. I cried. It was like his voice could have been my voice. That’s when I decided to not just sign up but to really make a lasting change. . My family is my number one REASON. . Because of 1st Phorm I am so much more of a leader and example for them. To not only live out extraordinary lives together but to catapult us all into a stronger more powerful future. . I’ve listened to Andy’s podcast nearly every single day of this transPhormation. Listening to those podcasts gave me direction and a way to define things that I felt in life but I had fallen away from and forgotten. . I can’t thank Andy enough. Because behind every great company-organization-family is a tremendous leader. His passion to better those around him bleeds through every page, podcast and thing that 1st Phorm is and stands for. . I beyond grateful because I know I will win on a daily basis over and over again. This entire thing has changed my life and my family’s life forever. . This was never a take the money and run plan…though the money is a crazy awesome part of it….I’m not done. Not even close. . Continue to read in comments ???????????

A post shared by Jeremiah Peterson (@jeremiahpetersonmontana) on

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 30. januára 2018Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: