Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ľubovniansky hrad patrí k dominantám severu Slovenska

Sni mka obrazovky 2018 01 20 oa16.25.35.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľké množstvo hradov či zámkov, ktoré sú pre našu krajinu charakteristické. Veľa z nich sú v súčasnosti už len zrúcaninami, no medzi hrady, ktoré sú dodnes sčasti zachované patrí aj Ľubovniansky hrad. Už ste na tomto hrade niekedy boli?

Kde sa hrad nachádza?

Tento čiastočne zachovaný a zrekonštruovaný hrad sa nachádza na severe našej krajiny, nad mestom Stará Ľubovňa a patrí k najväčším dominantám tohto mesta a celej okolitej oblasti.

Kedy tento hrad vznikol?

Vznik Ľubovnianskeho hradu sa datuje do druhej polovice 13. storočia, tento hrad vznikol ako hraničný strážny hrad a jeho úlohou bolo chrániť obchodné cesty do Poľska.

Čo sa v hrade nachádza dnes?

V zachovanej časti hradu sa nachádza múzeum, súčasťou ktorého sú historická expozícia, expozícia dobového nábytku a chladných zbraní a expozícia, ktorá približuje život a rodokmeň posledných majiteľov hradu – rodu Zamoyských.

Skanzen neďaleko hradu

Priamo pod týmto hradom sa nachádza skanzen, expozícia Múzea Ľudovej architektúry, ktorú sa oplatí navštíviť tiež. A neďaleko sa nachádzajú aj hrady: Plaveč, Podolínec či Kežmarok.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 21. januára 2018Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: