Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Lúčanský vodopád je veľmi špeciálnym vodopádom

Sni mka obrazovky 2018 01 07 oa15.54.00.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza aj veľké prírodné bohatstvo a viaceré zaujímavé prírodné úkazy. Je možné nájsť ich hneď niekoľko a viacero z nich je naozaj krásnych a zaujímavých. Rovnako je to aj v prípade Lúčanského vodopádu, ktorý patrí k tým najkrajším u nás. Už ste ho videli?

Kde sa nachádza?

Tento Lúčanský vodopád sa nachádza v oblasti TANAP, v kúpeľnej obci Lúčky, ktorá leží neďaleko Veľkého Choča v Dolnom Liptove a aj tento vodopád je súčasťou krásnej prírodnej scenérie.

Vodopád je národnou prírodnou pamiatkou

Zaujímavosťou je, že len 5 vodopádov predstavujúcich najvýznamnejšie prírodné dedičstvo na Slovensku bolo Ministerstvom životného prostredia vyhlásených za národné prírodné pamiatky. Medzi nimi sa nachádza aj Lúčanský vodopád, ktorý je národnou prírodnou pamiatkou od roku 1974.

Ide o špecifický vodopád

Jeho relatívna výška je 12 metrov a ide o veľmi špecifický vodopád. Na rozdiel od vodopádov strmo prepadávajúcich cez skalné bralá, ktoré padajúca voda spätne podomieľa a vodopád sa „posúva“ proti toku. Tento vodopád sa nachádza v strede dedinky, je kaskádovitý a voda padá z okraja travertínovej terasy do malého jazierka.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 9. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: