Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Mariánska hora v Levoči

Sni mka obrazovky 2018 03 01 oa9.28.42.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je známych viacero zaujímavých pútnických miest, ktoré majú pre kresťanov veľký význam. Medzi tie najznámejšie patrí Šaštín či Skalka pri Trenčíne. Radí sa sem určite aj Mariánska hora neďaleko Levoče. Už ste tam niekedy boli?

Mesto Levoča

Mesto Levoča patrí k historickým mestám Slovenska, ktoré sa môžu pochváliť bohatou históriou a nachádza sa tam viacero zaujímavých historických pamiatok, od radnice, cez kostol až po oltár Majstra Pavla.

Mariánska hora

Neďaleko Levoče sa tiež nachádza Marianska hora, ktorá patrí k obľúbeným miestam pútnikov z celého Slovenska. A výhľad z tohto miesta sa páči určite nejednému turistovi.

Bazilika Navštívenia Panny Márie

Na vrchu Mariánskej hory sa nachádza aj Bazilika Navštívenia Panny Márie. Ide o baziliku minor, teda o menšiu baziliku. V minulosti v nej slúžil omšu aj pápež Ján Pavol II.

Púť každý rok

Ide o jedno z najstarších a najvýznamnejších pútnických miest na Slovensku, preto sa každoročne sa na tomto mieste koná začiatkom júla púť pre veriacich. Tú navštevujú nielen Slováci, ale aj ľudia z okolitých krajín.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 3. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: