Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Mladý milionár sa rozhodol rozdať všetok svoj majetok chudobným ľuďom. Dôvod je však veľmi smutný

Foto 4.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Niektorí ľudia odchádzajú od nás príliš skoro. Ali Banat je bohužiaľ jedným z nich. Austrálsky milionár bol veľmi úspešný už v mladom veku a už v 30-tke mal viac, ako by si mohol želať. Dlho sa však zo svojho luxusného života netešil. Až do roku 2015…

V tomto roku mu lekári zistili rakovinu v pokročilom štádiu, ktorá sa už nedala liečiť. Keď mu bolo povedané, že mu ostáva len sedem mesiacov, svet sa mu zrútil. Mladý človek si zrazu uvedomil, čo je v živote skutočne dôležité. Okamžite predal svoje podnikanie a chcel robiť počas posledných dní len dobré veci a pomáhať druhým.

Ali.jpg
www.youtube.com

Preto vycestoval do západoafrického štátu Togo. Bol hlboko zasiahntý chudobou tam. Zatiaľ, čo on viedol luxusný život, mnoho ľudí v Afrike zomrelo.

Ali1.jpg
www.youtube.com

Počas svojho pobytu v Togu začal Ali rozdávať svoje drahé oblečenie a módne doplnky tým, ktorí ich potrebovali. Chcel odísť z tohto sveta bez nejakého vlastníctva. Avšak, mladý muž s tým sám nebol spokojný. Založil charitatívnu organizáciu MATW, „Moslimovia po celom svete“, ktorá má podporovať chudobných moslimov.

„Čo sa začalo ako súkromný podnik, sa stalo dlhodobým podnikom, ktorého cieľom je priniesť radosť a šťastie deťom na celom svete. MATW v súčasnosti plánuje vytvoriť dedinu, kde môže prísť viac ako 800 chudobných“, uviedla organizácia.

Najmä siroty a vdovy sú uprednostňované v MATW. Okrem toho sa začali stavať školy, kostoly a nemocnice pre chudobných. Väčšina humanitárnych projektov sa v súčasnosti uskutočňuje v Togu. Počas posledných mesiacov tu Ali zostal, daroval dary pre svoju pomocnú organizáciu a pripravoval sa na nevyhnutné. Na rozdiel od prognózy lekárov žil dlhšie ako dva roky, kým nezomrel 29. mája tohto roku.

V nedávnom videu zverejnenom tesne pred jeho smrťou Ali dal všetky múdre rady všetkým priaznivcom MATW: „Nájdite niečo, na čo sa môžete zamerať, majte svoj cieľ. Premýšľajte o tom, ako môžete dosiahnuť svoj cieľ a pracovať na tom. Dokonca aj keď vy osobne nemôžete urobiť veľa, pomôžte ostatným s ich plánmi.“ Ali určite preukázal silu charakteru po diagnostikovaní svojej choroby. Využil svoje bohatstvo a čas na pomoc ostatným.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 13. júna 2018Zdroj www.hftg.me © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: