Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Monumentálna socha Juraja Jánošíka v Terchovej

Sni mka obrazovky 2018 01 30 oa19.06.38.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza viacero zaujímavých a jedinečných sôch, ktoré symbolizujú významnú osobnosť našich národných dejín. Jednou z najznámejších je aj Socha Juraja Jánošíka v Terchovej. Už ste si ju boli obzrieť?

Kto bol Juraj Jánošík?

Asi nikomu nemusíme toto meno predstavovať. Išlo o jedného z najslávnejších slovenských zbojníkov, ktorý sa narodil v obci Terchová na severozápade Slovenska.

Terchová

Obec Terchová patrí k tým najznámejším obciam v okrese Žilina. Známa je tiež ako turistické centrum Malej Fatry a pravidelne sa v tejto obci uskutočňujú zaujímavé tradičné kultúrne podujatia.

Socha Jánošíka

Táto monumentálna socha z oceľového plechu v nadživotnej veľkosti meria až 7 a pol metra. Postavili ju miestni obyvatelia v roku 1988 a jej autorom je akademický sochár Ján Kulich. V súčasnosti patrí k tým najväčším symbolom Terchovej, ale aj jej okolia.

Socha Juraja Jánošíka bola odhalená na počesť 300. výročia jeho narodenia počas tradičných Jánošíkových dní.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 1. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: