Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Múzeum gýča v Kremnici pobaví aj vás

Sni mka obrazovky 2018 01 17 oa13.44.33.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľké množstvo rôznych múzeí či galérií, ktoré ponúkajú rozličné expozície a výstavy venované všelijakým témam. Medzi veľmi zaujímavé múzeum, hlavne kvôli expozíciám, patrí aj Múzeum gýča v Kremnici. Už ste v tomto múzeu boli?

Kedy múzeum vzniklo?

Toto slovenské múzeum vzniklo v roku 2006 založením Občianskeho združenia Múzeum gýča. Jeho autormi sú viacerí penzisti, ktorí si povedali, že také niečo na Slovensku chýba a že práve prostredníctvom gýčov sa budú snažiť pobaviť návštevníkov. Múzeum gýča je súčasťou festivalu Kremnické gagy, o čo sa postaral spoluzakladateľ tohto festivalu Roman Vykysalý.

Toto múzeum je raritou

Múzeum gýča je jediné múzeum tohto druhy v Európskej únii. V súčasnosti sa v tomto múzeu nachádza už viac ako 1200 exponátov, a dokonca tam môžete priniesť aj ten váš gýč, ktorý sa stane súčasťou expozícií, a získate tak aj vstup zdarma.

Ulička slávnych nosov

Myšlienka vznikla už v roku 1999, kedy nad Kremnicou urobili 2,5 metra vysoký nápis GAGYVÚD. Úmrtie Júliusa Satinského z tohto miesta urobilo pietne miesto. Nájsť tam môžete všetkých tých, ktorí značnou mierou prispeli k tomu, aby humor a satira prinášali ľuďom smiech a radosť.

Sni mka obrazovky 2018 01 17 oa13.44.33.jpg
www.instagram.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 18. januára 2018Zdroj gyc.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: