Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Múzeum liptovskej dediny vás vráti do minulosti

Sni mka obrazovky 2018 01 17 oa14.12.43.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľké množstvo rôznych múzeí či galérií, ktoré ponúkajú rozličné expozície a výstavy venované všelijakým témam. Medzi veľmi zaujímavé múzeum patrí aj Múzeum liptovskej dediny. Už ste v tomto múzeu boli?

Kde sa toto múzeum nachádza?

Múzeum liptovskej dediny je skanzen, ktorý sa nachádza v obci Pribylina. V tejto obci sa, okrem múzea, nachádza aj rímskokatolícky neobarokový kostol sv. Kataríny postavený v roku 1910 na mieste dreveného kostola a evanjelický neorománsky kostol z roku 1902.

Kedy múzeum vzniklo?

Múzeum vzniklo v roku 1991, hlavným podnetom pre vznik tohto skanzenu bola výstavba priehrady Liptovská Mara. Múzeum tvoria domy zo zatopenej časti vodného diela a z oblasti horného a dolného Liptova.

Unikáty múzea

Okrem drevenej ľudovej architektúry, kde patria roľnícke a remeselnícke domy, dedinská škola, kováčska vyhňa, požiarna zbrojnica, zvonica a hospodárske stavby, sú tam postavené kópie dvoch najcennejších pamiatkových objektov zátopového územia. Prvou je ranogotický kostol Panny Márie z Liptovskej Mary a druhou je goticko-renesančný kaštieľ z Parížoviec, najstaršie zemianske sídlo Liptova.

Vlastná zooexpozícia

Zaujímavosťou tohto miesta je aj to, že sa skanzen zameriava sa na chov domácich zvierat a hydiny. Medzi atrakcie múzea patrí chov huculských koní a jazda na týchto koňoch.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 20. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: