Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Múzeum včelárstva na Slovensku

Sni mka obrazovky 2018 05 05 oa10.02.10.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľa zaujímavých miest a pamiatok. Medzi zaujímavé miesta patria aj múzeá, ktoré približujú rozličné expozície a výstavy. Vedeli ste o tom, že na Slovensku máme aj Múzeum včelárstva?

Kráľová pri Senci

Táto obec na západnom Slovensku je známa predovšetkým svojím secesným mostom, ktorý sa v nej nachádza. Okrem historicky hodnotného mosta sa práve v tejto obci sa nachádza aj Múzeum včelárstva.

Kostol v obci

Miestny kostol sv. Jána Krstiteľa je zaradený medzi národné kultúrne pamiatky a bol pôvodne kaplnkou. Kaplnka bola súčasťou komplexu kaštieľa grófa Pálffyho s veľkým parkom. Zaujímavosťou tohto kostola je to, že mu chýba klasická veža.

Múzeum včelárstva

Iniciátorom založenia tohto múzea bol Rudolf Mičieta, autor prvého diela o dejinách včelárstva na Slovensku. V tomto múzeu sa nachádzajú zaujímavé materiály a dokumenty o vývoji včelárstva a jeho využívaní v rozličných oblastiach života človeka.

V expozícii nachádzajúcej sa v areáli Včelárskej paseky sú vystavené unikátne zbierky úľov, používaných už v 17. storočí, debničkové úle rozličného typu z 18. storočia. V budove veľkého včelína sú umiestnené medomety, lisy na medzistienky, včelárske pomôcky a potreby z rozličných období vývoja slovenského včelárstva.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 5. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: