Na hrade Strečno sa natáčal známy americký film

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 01 21 oa22.05.23.jpg

Na Slovensku je známych viacero zrúcanín hradov či zámkov, ktoré napriek svojmu horšiemu stavu majú svoje čaro a veľa z nich ešte aj tak ponúka návštevníkom priestor na prechádzku či pekný výlet. Rovnako je to aj v prípade hradu Strečno. Už ste na tomto hrade niekedy boli?

Obec Strečno

Obec Strečno je obec, ktorá sa nachádza v okrese Žilina, na prielome rieky Váh, cez Malú Fatru. Táto obec je známa predovšetkým rovnomenným hradom, ktorý sa nachádza neďaleko.

Kedy hrad vznikol?

Hrad v súčasnosti predstavuje zrekonštruovanú zrúcaninu stredovekého hradu nepravidelného pôdorysu zo 14. storočia, ktorý sa rozvýja okolo centrálneho jadra. A práve tento hrad patrí k najväčším dominantám tejto oblasti.

Súčasný stav hradu

Hrad Strečno je zapísaný do Zoznamu národných kultúrnych pamiatok Slovenska, v jeho priestoroch sa nachádzajú expozície Považského múzea v Žiline. A tak si môžete pozrieť aj jednu zo stálych expozícií, ktorou je expozícia Odkrytá minulosť, tá predstavuje archeologické nálezy zo žilinského regiónu.

Film Dračie srdce

Tento hrad je zaujímavý aj tým, že v roku 1994 sa práve na ňom točil jeden z úspešných amerických filmov Dračie srdce. Vedeli ste o tom?

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom