Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V Banskej Štiavnici sa nachádzajú až dva zámky

Sni mka obrazovky 2018 01 11 oa13.38.26.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Banská Štiavnica patrí k tým najkrajším slovenským mestám a veľa Slovákov hovorí o tomto meste ako o ich najobľúbenejšom. V meste sa nachádza viacero významných historických pamiatok. Vedeli ste, že toto mesto má hneď dva zámky? Už ste v Štiavnici boli?

Banská Štiavnica

Toto mesto je banským mestom, čo dokazuje viacero významných pamiatok, ktoré sa v tomto meste nachádzajú. Mesto sa môže pochváliť aj Námestím sv. Trojice, kde sa nachádza barokové súsošie Svätej Trojice s Immaculatou a svätcami.

Starý zámok

Meststký hrad alebo, častejšie používané označenie, Starý zámok je zachovalý hradný komplex. Nachádza sa v centre mesta na úpätí vrchu Paradajs a vznikol na prelome 15. a 16. storočia prestavbou a opevnením farského kostola. Dnes sa tam nachádza sídlo vlastivedného múzea a Slovenské banské múzeum.

Nový zámok

Tento zámok je šesťpodlažnou renesančnou budovou so štyrmi baštami a strieľňami. Bol postavený v 16. storočí ako strážna veža počas bojov proti Turkom a je postavený na vyvýšenine v centre mesta. V súčasnosti je sídlom Slovenského banského múzea a je tu vystavená expozícia venovaná pôvodnému účelu stavby.

Kalvária v Štiavnici

Určite netreba zabudnúť ani na bansko-štiavnicku kalváriu, ktorá patrí k tým najkrajším miestam na Slovensku.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 12. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: