Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na Liptove sa nachádza európsky unikát, ktorý nám môžu v zahraničí len závidieť

Sni mka obrazovky 2018 06 21 oa13.30.09.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Slovensko ukrýva veľké množstvo zaujímavých a jedinečných miest, ktoré patria nielen k slovenským, ale aj európskym unikátom. Rovnako je to aj v prípade obce Liptovská Teplička. Viete, čo sa v tejto obci nachádza?

Liptovská Teplička

Táto obec sa nachádza v okrese Poprad, leží v hornej časti Čiernovážskej doliny v Teplickej kotline na severnom úpätí Nízkych Tatier, asi 8 kilometrov južne od Štrby a 20 kilometrov juhozápadne od Popradu. Obcou preteká potok Teplica, ktorý sa na potom vlieva do Čierneho Váhu.

Hobbitie príbytky na Novom Zélande

Hobbitie príbytky na Novom Zélande, ktoré vybudovali filmári Pána Prsteňov, sú jednou z najznámejších turistických destinácii na celom svete. No vedeli ste, že podobné príbytky máme aj na Slovenku? Nachádzajú sa práve v tejto obci, aj keď tie naše vznikli samozrejme s iným zámerom. Používajú sa totiž na uskladnenie zemiakov a inej zeleniny.

Ide o európsky unikát

Ide o pivnice vyhĺbené dva a pol až tri metre kolmo do zeme. A práve vďaka nim je táto obec známa. O týchto príbytkoch sa často hovorí aj ako o európskom unikáte. Tieto pivnice sú už dlhšiu dobu miestom, ktoré láka nejedného turistu.

Folklórny festival Pod Kráľovou hoľou

Každoročne sa neďaleko organizuje aj folklórny festival Pod Kráľovou hoľou, ktorý láka nadšencov ľudovej hudby a folklóru.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 24. júna 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: