Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nádvorie Európy v Komárne je architektonickým unikátom

Sni mka obrazovky 2018 01 25 oa22.46.55.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com

Na Slovensku sa nachádza viacero miest, ktorých námestia patria k tým najkrajším miestam u nás. Okrem historických námestí, ktoré sa nachádzajú vo viacerých slovenských mestách, je zaujímavé aj námestie v Komárne. Viete prečo?

Mesto Komárno

Komárno je okresným mestom v Nitrianskom kraji na Slovensku, ktoré leží pri sútoku Dunaja a Váhu. Napriek tomu, že nepatrí k tým najväčším slovenským mestám, tak je zaujímavé aj svojím atypickým námestím.

Námestie Európy v Komárne

Komárno na svojom Nádvorí Európy umiestnilo viac ako štyri desiatky budov, postavených v mierke jedna ku jednej, ktoré reprezentujú architektúru a stavebné slohy typické pre takmer všetky európske štáty. Vedeli ste o tom?

Určite sa oplatí len tak sa ísť po tomto námestí prejsť a vychutnať si na jednom mieste tak veľa krásnych a zaujímavých budov.

Brána Mateja I.

Zo strany vnútorného parku Zichyho paláca sa nachádza Brána Mateja I., ktorý bol najznámejším  kráľom našich dejín,  a s týmto mestom bol úzko citovo spojený. Táto brána patrí k dominantným stavbám nádvoria.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 31. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o