Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Najmenšia dedinka na Slovensku má len 11 obyvateľov

Sni mka obrazovky 2018 06 17 oa15.32.35.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľké množstvo obcí či miest, no nájdu sa medzi nimi aj malé dedinky, čo sa rozlohy či do počtu obyvateľov týka. Napriek tomu sa ich platí navštíviť. Viete, ktorá dedinka je tou najmenšou u nás?

Najmenšia dedinka

Najmenšou dedinkou na Slovensku je obec Havranec v okrese Svidník. V súčasnosti tam býva podľa všetkého len 11 obyvateľov. Už ste o tejto dedinke niekedy počuli?

Havranec je hraničnou obcou na hranici s Poľskom. Najmenšia obec nemá verejný vodovod ani kanalizáciu, nemá školu, nemá obchod ani krčmu, má však gréckokatolícky kostol a cintorín. Do katastra obce tiež zasahuje chránená krajinná oblasť Východné Karpaty a tiež tam vyviera minerálny prameň.

Drevený kostol v obci

V obci sa nachádza drevený gréckokatolícky chrám (cerkev) Premenenia Pána z roku 1968. Tento kostol patrí k tým najväčším dominantám tejto malej dedinky a jej okolia.

Na Slovensku mám takýchto dediniek s nízkym počtom obyvateľov hneď viacero. Dlhé roky si prvenstvo tej najmenšej dediny na Slovensku držala obec Príkra, ktorá sa taktiež nachádza v okrese Svidník, a v ktorej sa tiež nachádza krásny drevený kostolík.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 20. júna 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: