Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Najznámejšie a najväčšie kúpele na Slovensku lákajú ľudí z celého sveta

Sni mka obrazovky 2018 06 12 oa13.36.59.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Kúpeľné miesta na Slovensku majú veľkú históriu a väčšinou sú situované v blízkosti prírody, a tak je to to pravé miesto na relax a oddych. Tentokrát sme sa však pozreli na najznámejšie a najväčšie kúpele na Slovensku, ktoré lákajú ľudí z celého sveta.

Kúpele Piešťany

Kúpele Piešťany sú liečebné kúpele, ktoré sa nachádzajú vo východnej časti Piešťan, prevažne na známom Kúpeľnom ostrove. V priestore medzi ľavým brehom Váhu a mŕtvym obtokovým ramenom vyviera aj väčšina termálnych prameňov.

Piešťany patria medzi najteplejšie a najslnečnejšie miesta Slovenska. Mierna klíma a čistý vzduch pre to umožňujú pacientom zvoliť si liečebný pobyt v ktoromkoľvek ročnom období.

Kúpeľný ostrov

Kúpeľný ostrov je komplex hotelov, rozličných ubytovaní, ktoré ponúkajú aj viaceré liečebné procedúry a podobne. Okrem kúpeľných budov, liečebných domov a hotelov sa tam nachádza aj mini Zoo či golfový areál.

Kolonádový most

S centrom mesta spája Kúpeľný ostrov Kolonádový most. Tento most je národnou kultúrnou pamiatkou a patrí k vrcholu funkcionalistickej architektúry Slovenska. Ide tiež o najdlhší krytý most u nás.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 14. júna 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: