Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Národný park Poloniny

Sni mka obrazovky 2018 03 20 oa15.16.29.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Slovensko je krajinou, ktorá sa môže pýšiť krásnou prírodou. Na Slovensku máme dohromady až 9 národných parkov a my sme si tentokrát pripravili zaujímavosti o národnom parku Poloniny. Viete, čo všetko sa tam nachádza?

Poloniny

Národný park Poloniny sa nachádza na hraniciach s Poľskom a Ukrajinou. Park je s pôvodnými rozľahlými bukovými a jedľovo-bukovými lesmi a pralesmi Stužica, Rožok a Havešová zapísanými od roku 2007 dokonca aj v Zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO.

Park leží v okrese Snina v Prešovskom kraji. Ide o najvýchodnejšiu časť Slovenska a patrí medzi najredšie osídlené. Najvyšší vrch sa volá Kremenec.

Kremenec

Ide o navýchodnejšie položené miesto na Slovensku. Tento vrch má 1 221 metrov nad morom, ide o najvyšší vrch Bukovských vrchov a celého národného parku. Nachádza sa na mieste, kde sa stretávajú hranice Poľska, Slovenska a Ukrajiny. Vrch je v oblasti, ktorá je z pohľadu svetelného znečistenia najtmavšou oblasťou na Slovensku. Vznikol tam prvý park tmavej oblohy na Slovensku.

Nová Sedlica

Hlavným východiskom pre návštevu národného parku Poloniny je obec Nová Sedlica. Tá je okrem iného známa aj tým, že sa v nej nachádza domček Deduška Večerníčka, ktorý láka nejedného turistu. 

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 24. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: