Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Neďaleko dedinky Šútovo sa nachádzajú nádherné prírodné úkazy

Sni mka obrazovky 2018 02 12 oa15.24.53.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko sa môže pochváliť aj viacerými prírodnými unikátmi, medzi ktoré patria aj tie neďaleko dedinky Šútovo. Už ste si ich boli niekedy pozrieť?

Obec Šútovo

Obec Šútovo sa nachádza v okrese Martin, napriek tomu, že nepatrí k tým najväčším obciam na Slovensku, tak neďaleko obce sa nachádza známy Šútovský vodopád.

Šútovský vodopád

K tomuto nádhernému prírodnému úkazu je ľahký prístup z dediny po modrej turistickej značke. Od dediny je vzdialený približne 4 kilometre.

Najvyšší vodopád

Vedeli ste o tom, že ide o najvyšší vodopád v Malej Fatre? Vodopád má celkovú výšku 38 metrov a vznikol následkom vyzdvihnutia pohoria a poklesu Turčianskej kotliny.

Šútovské jazero

Jazero sa nachádza medzi obcami Šútovo a Rieka. Ide o vyhľadávané miesto vďaka svojej vodnej ploche. Kedysi tam bol veľký lom, ktorý je v dnešnej dobe zaplavený vodou.

Miesto na letné kúpanie

Jazero je počas letných mesiacov vyhľadávaným prírodným kúpaliskom s nádherným výhľadom na okolité kopce a priezračnou vodou. Už ste tam boli?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 16. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: