Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toto miesto neďaleko Spišského Podhradia má liečivé účinky

Sni mka obrazovky 2018 05 23 oa13.19.40.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Čo vlastne Sivá Brada je?

Sivá Brada je travertínová kopa, ktorá sa nachádza neďaleko Spišského Podhradia. Toto zaujímavé a jedinečné miesto môžete nájsť pri ceste medzi Levočou a Prešovom. Na vrchole vyviera minerálny prameň vytvárajúci malé jazierko, ďalšie minerálne pramene vyvierajú v okolí. V súčasnosti je to národná prírodná rezervácia.

Kaplnka sv. kríža

Na tomto mieste zaujme aj baroková pútnická kaplnka, ktorá bola postavená v roku 1675. Na južnej strane, pred vchodom do kaplnky, stojí vysoký kríž, ktorý je dodnes cieľom nielen zvedavých turistov, ale aj pútnikov.

Okolie

Región Spiš, kde sa nachádza aj Sivá Brada ponúka naozaj veľa zaujímavých miest a pamiatok. Ak máte radi prírodu, tak Slovenský raj vám ponúka veľa jedinečných miest na turistiku, okrem iného je obľúbený aj taký Tomašovský výhľad.

Neďaleko Sivej Brady tiež nájdete známy Spišský hrad, ktorý patrí rozlohou k tým najväčším hradom na Slovensku a pre veľa ľudí je jedným z tých najväčších symbolov našej krajiny. Súhlasíte?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 28. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: