Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vodné dielo, ktoré vyzerá ako slovenské more

Sni mka obrazovky 2018 05 23 oa12.50.20.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Aj napriek tomu, že Slovensko sa nemôže pochváliť vlastným morom, tak tu máme viaceré vodné diela a nádrže, ktoré stoja za to. Nie všetky sú sprístupnené a dá sa v nich napríklad v lete kúpať, ale aj tak patria k tým najväčším zaujímavostiam Slovenska. Tentokrát sme sa pozreli na pár zaujímavostí o vodnom diele Bukovec.

Kde sa toto vodné dielo nachádza?

Vodné dielo Bukovec sa nachádza nad obcou Bukovec a vedľa obce Hýľov. Ide o umelú vodnú nádrž, ktorá slúži hlavne ako zásobáreň pitnej vody pre mesto Košice a Košice okolie. Nájsť ju môžete západne od mesta Košice na toku rieky Ida.

Aké funkcie má toto vodné dielo.

Vodná nádrž bola vybudovaná v rokoch 1968 až 1976. Okrem zásobovania obyvateľov pitnou vodou má táto nádrž aj ochrannú funkciu.

Nie je prístupná.

Vodná nádrž Bukovec nie je pre verejnosť sprístupnená, je ale významným biotopom vodného vtáctva, obojživelníkov a vtáctva. Nie je možné ju využívať ani na rekreáciu či rybolov, pretože pre jej okolie platí vyhláška I. pásma hygienickej ochrany a celý jej areál je strážený kamerami.

Okolie tejto vodnej nádrže však vyzerá naozaj veľmi pekne a zaujímavo a dá sa z tohto miesta dostať na viaceré miesta aj v rámci Volovských vrchov. Táto nádrž je východiskovým bodom na túry nejedného turistu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 27. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: