Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toto pleso v Tatrách milujú všetci Slováci

Sni mka obrazovky 2018 05 23 oa12.44.45.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Tatry patria medzi najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie miesta nielen Slovákov, ale aj turistov zo zahraničia. Tiež sú považované za jeden z najväčších symbolov našej krajiny. Tentokrát sme si pripravili pár zaujímavostí o Popradskom plese, ktoré patrí spomedzi jazier a plies v Tatrách medzi tie najnaštevovanejšie.

Kde presne sa toto pleso nachádza?

Popradské pleso sa nachádza v centre Mengusovskej doliny, pred ústím Zlomísk pod zrázmi Ostrvy a Kôpok. Mengusovská dolina je pre veľa návštevníkov jednou z najkrajších na južnej strane Vysokých Tatier.

Ako toto pleso vzniklo?

Popradské pleso sa vytvorilo po ústupe ľadovcov v poslednej dobe ľadovej. Údolie zaplnila voda stekajúca z okolitých dolín a štítov.

Pleso má rozlohu 6,88 hektára a na niektorých miestach hĺbku až 17 metrov. Preto je toto pleso svojou rozlohou štvrté najväčšie jazero v Tatrách. Jednou zo zaujímavosťou tohto plesa je aj to, že je jedným z mála zarybnených plies.

Chata pri Popradskom plese

Na severnom brehu plesa môžete nájsť Chatu pri Popradskom plese, ktorá je východiskom túr do Mengusovskej doliny a na Rysy, teda na jeden z najznámejších vyhliadkových štítov Tatier.

V limbovom háji neďaleko plesa je Symbolický cintorín obetiam Vysokých Tatier. Už ste v tejto časti Tatier boli?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 26. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: