Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nefcerské vodopády vo Vysokých Tatrách

Sni mka obrazovky 2018 04 22 oa10.36.35.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko sa môže pochváliť viacerými jedinečnými prírodnými úkazmi a rovnako je to aj v prípade najvyššieho slovenského vodopádu, ktorým je Kmeťov vodopád. Už ste pri tomto vodopáde niekedy boli?

Kôprová dolina

Kôprová dolina je 11 kilometrov dlhý dolinný komplex v najzápadnejšej časti Vysokých Tatier. Tie ponúkajú veľké množstvo krásnych a zaujímavých miest, a rovnako je to aj v prípade tejto doliny.

Vo vedľajších dolinách Kôprovej doliny sa nachádza aj niekoľko plies. Najväčšie z nich je Nižné Temnosmrečinské pleso s rozlohou 11,7 hektára a hĺbkou až 40 metrov. Je to tretie najväčšie pleso vo Vysokých Tatrách.

Nefcerské vodopády

Ide o tri vodopády, ktoré vytvára Nefcerský potok v doline Nefcerka vo Vysokých Tatrách. Prvým je Nižný nefcerský vodopád (Malý vodopád). Druhým je práve Kmeťov vodopád, známy aj ako Prostredný nefcerský vodopád a tretím vodopádom je Vyšný nefcerský vodopád, ktorý je zároveň najvyššie položený.

Kmeťov vodopád

Kmeťov vodopád v Kôprovej doline je najvyšší slovenský vodopád. Má výšku až 80 metrov. Vodopád má dva stupne, ktoré padajú puklinou cez skalný prah. A patrí k tým najkrajším miestam Vysokých Tatier. Súhlasíte?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor hoppeyrDátum 22. apríla 2018
reklama:
reklama:
reklama: