Nefcerské vodopády vo Vysokých Tatrách

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 04 22 oa10.36.35.jpg

Slovensko sa môže pochváliť viacerými jedinečnými prírodnými úkazmi a rovnako je to aj v prípade najvyššieho slovenského vodopádu, ktorým je Kmeťov vodopád. Už ste pri tomto vodopáde niekedy boli?

Kôprová dolina

Kôprová dolina je 11 kilometrov dlhý dolinný komplex v najzápadnejšej časti Vysokých Tatier. Tie ponúkajú veľké množstvo krásnych a zaujímavých miest, a rovnako je to aj v prípade tejto doliny.

Vo vedľajších dolinách Kôprovej doliny sa nachádza aj niekoľko plies. Najväčšie z nich je Nižné Temnosmrečinské pleso s rozlohou 11,7 hektára a hĺbkou až 40 metrov. Je to tretie najväčšie pleso vo Vysokých Tatrách.

Nefcerské vodopády

Ide o tri vodopády, ktoré vytvára Nefcerský potok v doline Nefcerka vo Vysokých Tatrách. Prvým je Nižný nefcerský vodopád (Malý vodopád). Druhým je práve Kmeťov vodopád, známy aj ako Prostredný nefcerský vodopád a tretím vodopádom je Vyšný nefcerský vodopád, ktorý je zároveň najvyššie položený.

Kmeťov vodopád

Kmeťov vodopád v Kôprovej doline je najvyšší slovenský vodopád. Má výšku až 80 metrov. Vodopád má dva stupne, ktoré padajú puklinou cez skalný prah. A patrí k tým najkrajším miestam Vysokých Tatier. Súhlasíte?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom